O zdjęciach

Aby zmniejszyć czas ładowania wpisów i generalnie odciążyć bloga, umieszczam tu zdjęcia w mniejszych rozdzielczościach, typu 1280x720. Oryginały które czasami znajduję, mają wymiary nawet 5000x3000, ale jedno takie zdjęcie zajmuje kilka MB, więc łatwo policzyć, że wpis nasycony kilkudziesięcioma takowymi fotkami, były bardzo ciężki i nieprzyjemny, a dodatkowo Google naliczałoby mi miejsce (do póki szerokość lub wysokość nie przekracza 2000px, Google daje nielimitowane miejsce na zdjęcia!).

Dodatkowo, we wpisach zdjęcia są skalowane do mniejszych wymiarów, jednak przypominam, że po kliknięciu na zdjęcie (lewy przycisk myszy), otwiera się wygodna, blogowa przeglądarka, ze zdjęciem w rozmiarze dopasowanym do aktualnej rozdzielczości waszych monitorów.

Jednak jeśli ktoś chciałby mieć którąkolwiek z fotek w wyższej rozdzielczości (np. FullHD albo większą), pozostaje jedna opcja - wyszukiwarka zdjęć Google. Jak większość zapewne wie, jest tam możliwość tzw. wyszukania obrazem. Po prostu gdy wejdziemy do wyszukiwarki zdjęć, klikamy na ikonę aparatu w polu wyszukiwania i tam już będzie wiadomo. Wspominam o tym dlatego, że dostaję e-maile z prośbami o podesłanie jakiegoś zdjęcia w dużej rozdzielczości, a ja niestety wszystkie oryginały kasuję po zmniejszeniu rozdzielczości.

W przypadku zdjęć pochodzących z serwisu Flickr, klikamy na zdjęcie, otwiera się strona z jego oryginalną lokacją i tam w menu mamy dostęp do wszystkich rozmiarów oraz opcji ściągania zdjęć (jeśli osoba udostępniająca takowe włączyła).

Jeśli przez przypadek umieściłem na blogu zdjęcie samochodu kogoś kto nie wyraża zgody na wykorzystywanie swoich zdjęć, proszę o kontakt, natychmiast usunę takie zdjęcie.