poniedziałek, 5 sierpnia 2013

236. Nowy, sportowy samochód Hondy (nowy NSX / następca NSX). Jeżdżący prototyp.

236. Nowy, sportowy samochód Hondy (nowy NSX / następca NSX). Jeżdżący prototyp. staryjaponiec blog
Wczoraj, nastąpiła oficjalna prezentacja wyczekiwanego następcy Hondy/Acury NSX, tym samym koncept nowego NSX oficjalnie stał się jeżdżącym prototypem. Niestety, oprócz kilku krótkich filmów, Acura nie przekazała żadnych nowych informacji. Ale pojawiły się pewne domysły.


Prezentacja nastąpiła w mieście Lexington w stanie Ohio, na torze wyścigowym Mid-Ohio Sports Car Course, przed wyścigiem Honda Indy 200 Race.

Na forum www.vtec.net można wyczytać, że prototyp nie był wyposażony w silnik który docelowo znajdzie się w nowym NSX, jak również zabrakło silników elektrycznych. Padło również stwierdzenie, że nowy NSX będzie miał silnik z turbo, ale nie mam bladego pojęcia skąd człowiek to piszący, wziął takie informacje.

Z kolei autoweek.com pisze, że cena za nowego NSX będzie oscylować wokół ceny Audi R8. Ponadto, inżynierowie chcą aby następca NSX konkurował z takimi samochodami jak Ferrari 458, Audi R8, Nissan GT-R, Porsche 911 Carrera S i McLaren MP4-12C, autoweek.com wysnuł wniosek, że może to oznaczać rozrzut mocy od 400 KM do ponad 600 KM, a przyspieszenie 0-60 mph od 2.8 do 3.2 s. To wszystko jedynie domysły.

Trochę faktów znanych od pewnego czasu:
- nowy NSX produkowany będzie w Ameryce Północnej (Performance Manufacturing Center w Ohio),
- napęd na cztery koła SH-AWD,
- dwusprzęgłowa skrzynia biegów,
- umieszczony centralnie silnik V6 połączony z silnikiem elektrycznym napędza koła tylne, podczas gdy z przodu dwa inne elektryczne silniki niezależnie napędzają koła przednie,
- nowy NSX na 100% będzie używany w profesjonalnym sporcie,
- premiera w 2015 roku,
- w Wielkiej Brytanii można już wpłacać zaliczkę na nowego NSX.

Ciekawie kiedy nastąpi kolejna prezentacja tego samochodu. Dobrze, że powoli stabilizuje się ten cały chaos informacyjny, jaki miał miejsce 1-2 lata temu, kiedy to wspominałem o tym samochodzie w kilku wpisach: http://staryjaponiec.blogspot.com/search/label/Acura%20NSX%20II Teraz powinno być już z górki. A póki co, kilka filmów z Mid-Ohio Sports Car Course, przedstawiających pierwszy, jeżdżący prototyp (oczywiście pomijając porzucony projekt z 2008 r.) następcy kultowej Hondy NSX.New Acura NSX Prototype - 2013 TeaserNew NSX at Mid Ohio Indy Car 200 2013NSX 2 0 at mid Ohio2015 Acura NSX Prototype on track

Źródła:

2 komentarze:

  1. Co to za Honda na przed ostatnim filmie przed nsx??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest nowy Accord coupe, prawdopodobnie z pakietem HFP.

      Usuń