sobota, 10 sierpnia 2013

239. Linki #08

239. Linki #08 staryjaponiec blog
Zbiór linków na temat: modyfikacje silnika 3S-GTE, elektroniczne deski rozdzielcze w japońcach, katalog felg JDM, encyklopedia samochodów Toyoty i czasopisma Mitsubishi.


http://www.mrcontrols.com/primers/primers.htm
  • Niezła baza informacji na temat modyfikacji silnika Toyoty - 3S-GTE. Jak wiadomo, siedzi on pod maską na przykład Celicy GT-Four, MR2 Turbo czy Caldiny GT/GT-Four, rozpiętość mocy od 185 do 260 KM, w zależności od rocznika. Tuning 3S-GTE to bardzo popularna sprawa.

http://www.mr2australia.com/mr2play/tm.aspx?m=22102
  • A tu z kolei informacje na temat silnika 3S-GTE (503E), ale przygotowanego do sportu. Były to jednostki stosowane w WRC, IMSA, Le Mans, JGTC itp. Na kolejnych stronach, wiele ciekawych informacji i zdjęć.

http://www.geocities.jp/digital_meters/maker_menu.html
  • Jest to japońska strona, która zawiera materiały dotyczące elektronicznych desek rozdzielczych, w japońskich samochodach, od lat 80. Jednak nie ma tam fotografii "digitali", a jedynie rysunki wykonane przez właściciela. Było to podyktowane obawą o prawa autorskie (w przypadku publikowania oficjalnych zdjęć z broszur). Strona jest całkowicie po japońsku, nie można jej wrzucić w translator, ponieważ linki się psują. Ale w sumie translator tu nie potrzebny, przeglądanie nie sprawia żadnych problemów, wystarczy tylko zwracać uwagę na nazwy linków, są tam normalne, angielskie nazwy marek, modeli czy generacji. Każdy "digital" ma również opis. Przykładowa strona: http://www.geocities.jp/digital_meters/soarer2_1.html

http://www.toyota-global.com/company/history_of_toyota/75years/vehicle_lineage/family_tree/index.html
  • Strona uruchomiona na 75-lecie samochodów Toyoty. Niesamowity zbiór informacji, "drzewo" zawiera każdy model Toyoty, łącznie ze specyfikacjami, zdjęciami a nawet broszurami! Polecam. Szczególnie fani samochodów Toyoty będą wniebowzięci.

http://www.ratdat.com/?page_id=101
  • Bardzo ciekawy katalog japońskich felg. Rays, Watanabe, Kei Office itd. Wszystko rozpisane jest wg nazw, wystarczy kliknąć odpowiednią literkę.

http://www.ralliart.co.jp/journal/index.html
  • A tu coś dla fanów Mitsubishi. Niestety, wszystko jest po japońsku, ale jeśli ktoś jest wielkim fanem Colta, Lancera, Galanta lub Pajero, czyli modeli używanych w sporcie, to może rzucić okiem choćby na zdjęcia. Na stronie dostępnych jest 125 wydań Ralliart Journal, od 1985 do 2009 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz