wtorek, 6 stycznia 2015

334. Blog update #06: Blog na telefonie komórkowym.

334. Blog update #06: Blog na telefonie komórkowym. staryjaponiec blogProszę o pomoc wszystkich, którzy przeglądają mojego bloga za pomocą telefonów komórkowych. Sprawa dotyczy odtwarzacza video, umieszczonego we wpisach na blogu.
Kilka tygodni temu, zacząłem kombinować z szablonem, starałem się go trochę poszerzyć, ponieważ w statystykach widziałem, że zdecydowana większość wejść na bloga, wyświetlana jest w rozdzielczości o szerokości co najmniej 1280 px. Jednak w trakcie tego wszystkiego, wyszła jeszcze jedna rzecz, której dotyczy ten wpis. Otóż w 2014 roku, 15% wszystkich wyświetleń bloga pochodziło z telefonów i podejrzewam, że ten procent będzie wzrastał, w końcu coraz więcej ludzi korzysta z takiego przeglądania internetu. Ja niestety nie mam możliwości przeglądania internetu w telefonie, stąd nie wiem jak mój blog tam wygląda, jednak ostatnio podpatrzyłem na sprzęcie brata i wyszło, że w każdym wpisie gdzie jest załączony odtwarzacz video, ekran rozjeżdża się w bok, uniemożliwiając czytanie! (chyba, że komuś chce się cały czas przesuwać ekran). Nie zdawałem sobie sprawy, że szablon mobilny na bloggerze, jest tak skopany, że nie potrafi jakoś skalować tego odtwarzacza... a może jednak potrafi tylko ja o tym nie wiem? Niestety, testowałem tylko na jednym telefonie, dlatego mam do was prośbę. Zapewne czasami przeglądacie tego bloga (jeszcze) z telefonów, dlatego prosiłbym abyście kliknęli na poniższy link i napisali (pod tym wpisem, lub pod informacją na Facebook lub Google Plus), jak wygląda taki wpis. Czy rozmiar odtwarzacza jest odpowiednio dostosowany do szerokości ekranu? Czy może odtwarzacz jest ogromnych rozmiarów sprawiając, że ekran jest rozjechany? Dzięki za pomoc!

Przykładowy, pierwszy wpis z serii "Filmy":
http://staryjaponiec.blogspot.com/2011/07/35-filmy-001.html

2 komentarze:

  1. Na Windows Phone 8.1 wygląda to tak http://postimg.org/image/yu6xdo0xd/ ale da się przesunąć by włączyć pełen ekran, jakby co to używam Lumii 520 która do dużych nie należy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) Widzę, że czeka mnie przerabianie wielu wpisów.

      Usuń