poniedziałek, 16 stycznia 2012

90. Nowy, sportowy samochód Hondy (nowy NSX / następca NSX). Koncept 2012 ujawniony.

90. Nowy, sportowy samochód Hondy (nowy NSX / następca NSX). Koncept 2012 ujawniony. staryjaponiecTydzień temu podczas Detroit Motor Show, Acura pokazała światu koncept sportowego samochodu, który ma zostać "następcą" kultowego NSX. Od kilkunastu miesięcy napływają tego typu informacje, zaczęło się od plotek, później przyszła pora na potwierdzone informacje prosto od Hondy, a teraz zaprezentowany został koncept, który zapowiada się ciekawie.
Raczej niewiele jest do napisania, ponieważ ilość oficjalnych informacji była dość skąpa, a nie warto skupiać się na plotkach. Jeśli chodzi o dane techniczne, tak jak podano we wcześniejszych informacjach, samochód stanie się hybrydą z napędem na cztery koła (Sport Hybrid SH-AWD), silnik to centralnie umieszczony V6 VTEC z bezpośrednim wtryskiem paliwa, napędzający tylną oś, natomiast do napędu przedniej osi zastosowano dwa silniki elektryczne z systemem zwrotnej kontroli momentu napędowego. Dla zmniejszenia masy, samochód zostanie wykonany z lekkich materiałów, posiadał będzie również dwusprzęgłową skrzynię biegów. Produkcja, w porównaniu do oryginalnego NSX, przeniesiona zostanie do USA w Ohio, całością zajmie się Honda R&D Americas. Sprzedaż na całym świecie zacznie się od 2015 roku (choć ta data może się oczywiście zmienić). No i to wszystko, jak na razie.

Dla amerykańskiej Hondy, czyli Acury, będzie to poważne przedsięwzięcie jeśli chodzi o produkcyjny model, w sumie największe tego typu, od czasu powstania tej młodej marki (1986 r.), natomiast pierwsza fabryka Hondy w USA została otwarta w 1982 roku.

Samochód będzie tworzony w tradycyjnym duchu Hondy, czyli osiągi + ekologia/ekonomiczność. Jako, że ograniczenia mocy dla japońskich silników to już historia, "następca" NSX na pewno będzie miał grubo ponad 300 KM, ale osobiście nie sądze aby miał więcej niż 400 KM. Pogdybam sobie i napiszę, że IMHO będzie miał 360-380 KM, zobaczymy o ile się pomylę.

Natomiast jeśli chodzi o design, jak widać nabrał sporo kształtów i "życia", w porównaniu do tego z 2007 r. (Acura Advanced Sports Car Concept '2007):


Acura Advanced Sports Car Concept 2007 NSX

Acura Advanced Sports Car Concept 2007 NSX


Obecnie robi nieporównywalnie większe wrażenie i zdaniem Hondy, wersja produkcyjna niewiele będzie się różnić od tego, co widać poniżej (Acura NSX Concept):


Acura NSX Concept 2012 następca next successor

Acura NSX Concept 2012 następca next successor

Acura NSX Concept 2012 następca next successor


Jak dla mnie, jest fajnie, chociaż przód zalatuje tym niezbyt akceptowanym Acurowskim grillem. Mam szczere nadzieje, że dopracują przód, ponieważ obecnie IMHO psuje trochę cały efekt (podobnie jak w zdecydowanej większości nowszych samochodów Acury). Z tyłu oraz z boku - świetnie.
No ale do zaprezentowania wersji produkcyjnej, jeszcze sporo czasu. Warto czekać, ponieważ od 2005 roku, Honda nie miała w swojej ofercie takiego samochodu.0 komentarze:

Prześlij komentarz