czwartek, 28 lutego 2013

185. Broszury / prospekty / katalogi z japońskimi samochodami #02

185. Broszury / prospekty / katalogi z japońskimi samochodami #02 staryjaponiec blog
Pod koniec 2011 r. zapodałem temat z linkami do kilku grubych stron, z olbrzymią bazą japońskich broszur. Minęło trochę czasu i nazbierało się więcej serwisów, choć już chyba nie tak obszernych, jak poprzednio.Dla przypomnienia, poprzedni temat:


Jeśli będzie trzeba, polecam posiłkować się translatorem: 

  • Dział na forum OldJapaneseCar.com, w którym znajdziemy bardzo dużo starych prospektów z japońskimi samochodami.

  • Różne broszury samochodowe (stare & nowe), nie tylko z japońskimi samochodami.

  • Tutaj broszury znajdują się na blogach, więc jest to nieco chaotycznie zorganizowane, ale dla chcącego nic trudnego, można się posiłkować translatorem.

  • Całkiem spora kolekcja różnych samochodowych broszur, w tym rzecz jasna japońskie.

  • Sporo prospektów Subaru Imprezy.

  • Zbiór broszur z Nissanami Skyline oraz GT-R.

  • Fajna strona, na której znajdują się nie tylko prospekty z samochodami, ale też np. z japońskim sprzętem audio, foto, video itp. Bardzo ciekawe materiały! (niestety u mnie menu po lewej nie wyświetla się w całości, trzeba zmniejszać stronę, "CTRL" + "-")

  • Bardzo obszerna strona, zawierająca wszystkie dane samochodów Toyoty oraz broszury!

  • Jest to strona Toyoty, która zawiera broszury zdecydowanej większości modeli, od połowy lat 90, do dzisiaj. Niestety, dostępna jest jedynie w języku japońskim, i co gorzej - nie można jej wrzucić w translator. Ale jeśli ktoś jest fanem Toyoty i koniecznie chce się dobrać do tych zasobów (broszury są w świetnej jakości), to oczywiście jest na to sposób, dość mozolny, ale działa w 100%. Na początku wchodzimy na wyżej podaną stronę, tam widzimy trzy lupy, klikamy w pierwszą. Otwiera się podział na samochody ze względu na typ nadwozia, jest to pokazane w blokach. Aby przetłumaczyć nazwy modeli, kopiujemy do translatora cały blok nazw danego nadwozia (można też kopiować pojedynczo). Kiedy odkryjemy pod jakim linkiem znajduje się pożądany przez nas model, klikamy na niego. Otwiera się nowa strona z wykazem generacji oraz wersji danego modelu, a po prawej stronie jest przycisk, którym pobieramy broszurę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz