piątek, 15 listopada 2013

275. Linki #09

275. Linki #09  staryjaponiec blog
Kilka japońskich stron www, na których znajdują się głównie zdjęcia (samochody, wyścigi, zloty, broszury), nie tylko związane z japońską motoryzacją. Tradycyjnie, "interfejs" tak jak na wszelkich innych stronach, blogach itp., poza przełączaniem kolejnych stron, zawsze trzeba poszukać na dole "krzaczków" ze strzałkami, liczbami, linków podpisanych jako "page" itd. wiadomo.


   

5 komentarzy:

 1. Witam, chciałbym przedstawić moją propozycję na artykuł:

  Widzę, że Pan dosyć konkretnie/dogłębnie interesuje się japońską motoryzacją (wiele ciekawostek, linków, zdjęć o których nawet pojęcia nie miałem pomimo tego, że odwiedzam wiele innych stron motoryzacyjnych) tak więc myślę, że mogłoby wyjść coś ciekawego. A chodzi dokładniej o takie zestawienie, powiedzmy po 5 samochodów japońskich marek na każdą kieszeń (powiedzmy do 20 tyś) z małym opisem danego modelu, najczęstszymi awariami/wadami danego samochodu (tutaj pasowałoby troszkę poczytać na forach użytkowników) kosztami utrzymania, tak aby zaszczepić innym "miłość" do japońskich wozów, czy też przekonać niezdecydowanych do kupna.

  Przykładowo: 5 japońskich coupe do 20 tyś, 5 japońskich sedanów do 20 tyś, 5 japońskich sedanów z klasy wyższej do 20 tyś, 5 japońskich roadsterów do 20 tyś itp.

  Myślę, że cena 20 tyś nie jest zaporowa (a do tylu można już coś ciekawego wyhaczyć), a ludzie lubią takie rzeczy poczytać które mogą ich np w przyszłości dotyczyć, oczywiście do 15 tyś coupe japońskie też można znaleźć ciekawe to wtedy można by po prostu zrobić drugie zestawienie ale dla tych mniej zamożnych. :)

  Pozdrawiam i powodzenia w dalszym prowadzeniu stronki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest dobry pomysł. Masz rację, że ludzie lubią czytać takie rzeczy. Pamiętam jak jeszcze miałem bloga na innej platformie, to w statystykach widziałem sporo słów kluczowych z jakich ludzie docierali do bloga, dotyczących zakupu niektórych samochodów, o których tylko wspominałem na blogu. Spróbuje stworzyć coś na wzór tego co podałeś, ale to wymaga sporo czasu, ponieważ trzeba ogarnąć wiele informacji, tym bardziej, że samochodów w zestawieniu będzie kilka :)

   Usuń
 2. "kosztami utrzymania" i powinno jeszcze być "kosztami utrzymania i dostępnością części"

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie bardzo dobry pomysł tylko może najpierw zacząć od od jakiejś przystępniejszej ceny np. 3-5 tyś

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oszukujmy się, ale 5 tyś to za mało by wyhaczyć jakieś ciekawe auto do tego w miarę dobrym stanie. Już nie mówiąc o kilku propozycjach, ale od 10 tyś-15 tyś już można by kombinować przynajmniej w coupe z takimi samochodami jak celica, prelude, eclipse itp

  OdpowiedzUsuń