niedziela, 26 maja 2013

219. Filmy #049: Drift.

219. Filmy #049: Drift. staryjaponiec blogKilka filmów z samochodami, które raczej nie słyną z jazdy bokiem (mini ciężarówki, vany itp.)... tzn. oprócz Nissana Silvia, ale on znalazł się wśród poniższych nietypowych samochodów z powodu silnika. Widział ktoś kiedyś V12 w Silvia?! Jeśli nie, teraz ma okazję.


 

 Light truck drift. Autoland. (軽トラックドリフト グループクラス? 第6回道楽攻暴走行会 オートランド作手)100% JDM ;-) Czyli tylnonapędowe mini-ciężarówki Suzuki Carry, podczas prób driftu. Co ciekawe, takie samochody nie są totalnie rzadkim widokiem na japońskich torach driftingowych.

Estima drift. (2011 2/19 鈴鹿ツイン 伊勢ワークス 走行会 エスティマ ドリフト)A tu kolejny pacjent, który nie przejmuje się faktem, że jego samochód ma w domyśle służyć np. do wożenia gromadki dzieci ;-) Toyota Previa (JDM Estima), podobnie jak powyższe Suzuki, ma silnik umieszczony centralnie i napęd na tył.

Suzuki Swift rwd driftKolejne Suzuki, ale tym razem znany model Swift, przerobiony na RWD!

S2000 drift.Honda S2000 nie została stworzona do latania bokami, ale jak to mówią - dla chcącego, nic trudnego.

Joel Hedges R32 :: AITO-NET :: Meihan (May 2012).Godzilla R32 słynie głównie z wyścigów torowych, grupa A, JGTC, time attack i te sprawy. Ale Skyline to przecież nie tylko GT-R, pozostałe wersje posiadają głównie napęd na tył (kilka AWD), co ewentualnie czyni z nich ciekawe driftowozy, przede wszystkim są dużo tańsze niż wersje GT-R.

Mitsubishi Lancer EX Turbo A175A Drifting. (11 10 29 妙高高原 ドリフト ランタボ)Ostatni tylnonapędowy Lancer. Ta generacja to dzisiaj rzadki widok. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że Mitsubishi zapoczątkowało w niej stosowanie kultowego silnika 4G63 turbo, jednak w Lancerze EX była to wersja SOHC.

V12 cylinder Silvia drifting. (なんとV12シルビアでドリフト!)Ten swap to bez wątpienia ewenement na skalę światową. Widziałem i słyszałem Silvia z silnikami sześcio i ośmiocylindrowymi. Ale... dwanaście??! Serce pochodzi z Toyoty Century. Poza Silvia V12, prezentowany jest jeszcze pickup Datsuna.


0 komentarze:

Prześlij komentarz